Skip Navigation Links
  • Hem
  • /
  • Kontakt
  • Kontakta oss

    Hoppa direkt till avdelning:   Chefsstab    Verksamhetsstyrning    Marknad    Utveckling    Utbildningsstöd    Lärare   

    Ängelholm

    Kursbokning

    Öppettider Reception: 07:45-12:00
    Öppettider Kursbokning: 08:00-14:30
    Telefon: 010-124 30 30
    E-post: trafikverksskolans.kursbokning@trafikverket.se
    Postadress:
    Trafikverket Trafikverksskolan
    Box 1262
    262 24 Ängelholm

    Besöksadress:
    Banskolevägen 11

    E-post: 
    trafikverksskolan@trafikverket.se
    Leveransadress företagspaket:
    Trafikverket Trafikverksskolan
    Banskolevägen 11 L
    262 52 Ängelholm

    Faktureringsadress:
    Trafikverket Trafikverksskolan
    FE 853
    838 26 Frösön

    Borlänge

    Kursbokning





    Postadress:
    Trafikverket Trafikverksskolan
    781 89 Borlänge


    Besöksadress:
    Röda vägen 1

    E-post: 
    trafikverksskolan@trafikverket.se
    Leveransadress företagspaket:
    Trafikverket Trafikverksskolan
    Röda vägen 1
    781 70 Borlänge

    Faktureringsadress:
    Trafikverket Trafikverksskolan
    FE 853
    838 26 Frösön

    Vår Personal

    Chefsstab

    Upp
    Viktor Finn Resultatenhetschef
    Telefon: 010-123 10 20
    SMS: 076-774 66 40
    E-post: viktor.finn@trafikverket.se
     
    Agneta Slinge HR-partner
    Telefon: 010-124 30 13
    SMS: 070-724 89 09
      E-post: agneta.slinge@trafikverket.se
     
    Eva Runfjord Illustratör
    Telefon: 010-124 30 25
      E-post: eva.runfjord@trafikverket.se

    Avdelning Verksamhetsstyrning

    Upp
    Jörgen Hägglöf Chef Verksamhetsstyrning
      Telefon: 010-124 30 15
      SMS: 070-724 89 12
      E-post: jorgen.hagglof@trafikverket.se
     
    Carina Färdig Ekonomi
    Telefon: 010-124 30 12
      E-post: carina.fardig@trafikverket.se
     
    Ann-Sofi Rydén Ekonomi och upphandling
    Telefon: 010-124 30 11
      SMS: 070-724 89 29  
      E-post: ann-sofi.ryden@trafikverket.se
     
    Ingvar Carlsson Arbetsmiljö/miljö/kvalitetssamordning
    Telefon: 070-724 89 63
    E-post: ingvar.carlsson@trafikverket.se
     
    Fredrik Tebus IT  
    Telefon: 010-124 30 21  
      SMS: 070-724 89 04
      E-post: fredrik.tebus@trafikverket.se
     
    Jessica Svensson IT  
    Telefon: 010-124 30 22  
      SMS: 070-724 89 35
      E-post: jessica.svensson@trafikverket.se

    Avdelning Marknad

    Upp
    Viktor Finn T.f. Chef Marknad
      Telefon: 010-123 10 20
      SMS: 076-774 66 40
      E-post: viktor.finn@trafikverket.se
     
    Torbjörn Forslund Marknadsansvarig  
      Telefon: 010-124 30 51
      SMS: 070-724 89 16
      E-post: torbjorn.forslund@trafikverket.se
     
    Malin Nyman Marknadsansvarig
    Telefon: 010-124 30 56
      SMS: 070-724 89 24
      E-post: malin.nyman@trafikverket.se

    Avdelning Utveckling

    Upp
    Malin Andersson Chef Utveckling
      Telefon: 010-124 30 60
      SMS: 070-724 89 60
      E-post: malin.d.andersson@trafikverket.se
     
    Birgitta Bengtson Utvecklingsansvarig - Ledarskap, Affärsmannaskap  
      Telefon: 010-123 65 70
    SMS: 070-339 58 54
      E-post: birgitta.bengtson@trafikverket.se
     
    Thomas Frost Utvecklingsansvarig - Trafikledning
    Telefon: 010-124 30 40
    SMS: 070-724 89 14
    E-post: thomas.frost@trafikverket.se
     
    Krestina Johannesson Utvecklingsansvarig - Digitalt lärande  
      Telefon: 010-124 30 52
    SMS: 070-724 89 19
      E-post: krestina.johannesson@trafikverket.se
     
    Bengt Jönsson Utvecklingsansvarig Järnväg - Signal, Telekom  
      Telefon: 010-124 30 53
      SMS: 070-724 89 85
      E-post: bengt.b.jonsson@trafikverket.se
     
    Stellan Jönsson Utvecklingsansvarig - Väg, Broar och tunnlar, Förarprov
      Telefon: 010-124 30 50
      SMS: 070-724 89 15
      E-post: stellan.jonsson@trafikverket.se
     
    Johan Lindberg Utvecklingsansvarig - Säkerhet, samhällsutveckling  
      Telefon: 010-123 41 03
      SMS: 072-143 20 22
      E-post: johan.e.lindberg@trafikverket.se
     
    Christer Lindgren Utvecklingsansvarig Järnväg - El  
      Telefon: 010-124 30 54
      SMS: 070-724 89 13
      E-post: christer.lindgren@trafikverket.se
     
    Gustav Lindström Utvecklingsansvarig Järnväg - Allmänna, Ban  
      Telefon: 010-124 30 55
      SMS: 070-724 89 40
      E-post: gustav.lindstrom@trafikverket.se
     
    Håkan Lundgren Supporttekniker  
      Telefon: 070-724 89 98
      E-post: hakan.lundgren@trafikverket.se
     
    Peter Olsson Utvecklingsansvarig Järnväg - Fordon, Säkerhet  
      Telefon: 010-124 30 57
    SMS: 070-724 89 44
    Epost: peter.d.olsson@trafikverket.se

    Avdelning Utbildningsstöd

    Upp
    Fredrik Nilsson Chef Utbildningsstöd
    Telefon: 010-124 30 45
    SMS: 072-141 38 26
    E-post: fredrik.c.nilsson@trafikverket.se
     
    Marina Bodén Planeringsansvarig  
      Telefon: 010-123 54 91
    SMS: 076-764 56 84
    Epost: marina.boden@trafikverket.se
     
    Anita Dakkour Planeringsansvarig  
      Telefon: 010-123 65 63
    SMS: 070-508 40 71
    Epost: anita.dakkour@trafikverket.se
     
    Åsa Eriksson Planeringsansvarig  
      Telefon: 010-123 65 69
    SMS: 070-508 15 06
    Epost: asa.eriksson@trafikverket.se
     
    Martin Johansson Planeringsansvarig
      Telefon: 070-724 89 73
      E-post: martin.a.johansson@trafikverket.se
     
    Göran Lagerqvist Planeringsansvarig  
      Telefon: 010-124 30 43
    SMS: 070-724 89 67
    Epost: goran.lagerqvist@trafikverket.se
     
    Ewa Perers Planeringsansvarig  
      Telefon:
    SMS: 072-142 71 17
    Epost: ewa.perers@trafikverket.se
     
    Ingela Ragnwald Planeringsansvarig  
      Telefon: 010-124 30 42
    SMS: 070-724 89 96
    E-post: ingela.ragnwald@trafikverket.se
     
    Jenny Sebelius Planeringsansvarig  
      Telefon: 010-124 30 44
      SMS: 070-724 89 07
    E-post: jenny.sebelius@trafikverket.se
     
    Ingela Bengtsson Reception
      Telefon: 010-124 30 24
    E-post: ingela.bengtsson@trafikverket.se
     
    Anna Jönsson Tryckeriverksamhet
      Telefon: 010-124 30 26
      E-post: anna.m.jonsson@trafikverket.se
     
    Mats Lindgren Fastighetsservice
    Telefon: 070-724 89 34
      E-post: mats.lindgren@trafikverket.se
     
    Sven-Inge Strand Fastighetsservice
    Telefon: 010-124 30 28
      SMS: 070-724 89 31
      E-post: sven-inge.strand@trafikverket.se

    Lärare

    Upp
    Bo Inge Gustavsson Chef Lärare  
      Telefon: 010-124 30 41
      SMS: 070-724 89 64
    E-post: bo-inge.gustavsson@trafikverket.se
     
    Gunnar Areskog Förarutbildning
      Telefon: 070-724 89 71
      E-post: gunnar.areskog@trafikverket.se
     
    Tuan Bang Banteknik
      Telefon: 072-143 32 77
      E-post: tuan.bang@trafikverket.se
     
    Linus Bengtsson Förarutbildning
      Telefon: 070-724 89 81
      E-post: linus.bengtsson@trafikverket.se
     
    Bengt-Olof Björkenhall Trafikledning
      Telefon: 010-124 17 12
      SMS: 076-130 65 85
      E-post: bengt-olof.bjorkenhall@trafikverket.se
     
    Kjell Blomqvist El- och trafiksäkerhet
      Telefon: 070-724 89 48
      E-post: kjell.blomqvist@trafikverket.se
     
    Dan Ekberg Signalteknik
      Telefon: 070-724 89 72
      E-post: dan.ekberg@trafikverket.se
     
    Tomas Eriksson Datorbaserade ställverk, ERTMS
      Telefon: 070-724 89 86
      E-post: tomas.eriksson@trafikverket.se
     
    Claes Gyllenkvist Bantekniska utbildningar
      Telefon: 070-724 89 70
      E-post: claes.gyllenkvist@trafikverket.se
     
    Anders Hägelmark Spårsvets, heta arbeten
      Telefon: 070-724 89 45
      E-post: anders.hagelmark@trafikverket.se
     
    Cecilia Johansson Eldriftledning
      Telefon: 010-123 92 59
      SMS: 073-098 49 93
      E-post: cecilia.johansson@trafikverket.se
     
    Lina Johansson Signalteknik
      Telefon: 070-724 64 34
      E-post: lina.a.johansson@trafikverket.se
     
    Mats Lundgren Kontaktledning, lågspänning
      Telefon: 070-724 89 68
      E-post: mats.lundgren@trafikverket.se
     
    Kenth-Ove Mellberg Övningsanläggningar
      Telefon: 070-724 89 33
      E-post: kenth-ove.mellberg@trafikverket.se
     
    Kennet Nilsson Bantekniska utbildningar
      Telefon: 070-724 89 82
      E-post: kennet.nilsson@trafikverket.se
     
    Tore Nilsson Spårsvets, heta arbeten
      Telefon: 070-724 89 43
      E-post: tore.a.nilsson@trafikverket.se
     
    Rikard Olsson Förarutbildning och fordonsteknik
      Telefon: 070-724 89 66
      E-post: rikard.olsson@trafikverket.se
     
    Andreas Persson Signalteknik
    Telefon: 070-724 89 88
    E-post: andreas.persson@trafikverket.se
     
    Mickael Persson Fordonsteknik
      Telefon: 070-724 89 62
      E-post: mickael.persson@trafikverket.se
     
    Michael Ragnvid Signalteknik
      Telefon: 070-724 89 69
      E-post: michael.a.ragnvid@trafikverket.se
     
    Kim Rasmusson Banteknik
      Telefon: 072-143 22 15
      E-post: kim.rasmusson@trafikverket.se
     
    Mathias Rosberg Datorbaserade ställverk, ERTMS
      Telefon: 070-724 89 84
      E-post: mathias.rosberg@trafikverket.se
     
    Peter Rubin Signalteknik
      Telefon: 070-724 89 87
      E-post: peter.rubin@trafikverket.se
     
    Dan Ståhl Signalteknik
      Telefon: 070-724 89 83
      E-post: dan.stahl@trafikverket.se
     
    Görgen Ståhl Kontaktledningsteknik
      Telefon: 070-724 89 79
      E-post: gorgen.stahl@trafikverket.se
     
    Svante Zetterström Förarutbildning och fordonsteknik
      Telefon: 070-724 89 61
      E-post: svante.zetterstrom@trafikverket.se
     
    Sten Åke Åkesson Eldriftledarutbildning
      Telefon: 070-630 96 78
      E-post: sten-ake.akesson@trafikverket.se